Birsel T. kocası ile geçinemeyince boşandıktan sonra Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde Göksel A ile birlikte yaşamaya başlarken boşanma sonucunda çiftin ikiz çocuklarının velayetinin annelerine verilmesi üzerine ikiz kızlarıyla birlikte Göksel A.’nın evinde kalmaya başladı.

İkiz kızların babası Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığına birkaç kez müracaat ederek ikiz kızlarına Göksel A. ile 17 yaşındaki oğlu U. A tarafından cinsel istismara uğradığını belirtmesine rağmen somut delil sunamadığı için talebi reddedilmişti. Çocuklarını kanuni izinle alan baba çocuklarını halalarına götürdüğünde küçük kızları halalarına ve babaannelerine kaldıkları evde çıplak fotoğraflarının ve videolarının çekildiklerini söylemeleri üzerine halaları komşularının cep telefonuyla ikiz yeğenlerinin anlattıklarını videoya çekerek kaydederek savcılığa giderek suç duyurusunda bulunmalarının ardından Bayramiç karıştı.

Şikayet üzerine olayla ilgili olarak ikiz çocukların annesi Birsel T, birlikte yaşadığı Göksel A. ve 17 yaşındaki oğlu U.A. gözaltına alındılar. Polis merkezindeki işlemlerin tamamlanmasının ardından savcılığa sevk edilen şahıslar tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edilirken çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiler. Cinsel saldırı mağduru ikiz kız kardeşler ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün de müdahil olması üzerine ikiz kız kardeşler, Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesinde koruma altına alındı.

İkiz çocukların annesi Birsel T.’nin birlikte yaşadığı Göksel A. ve oğlunun çocuklarına cinsel saldırıda bulunduğunu bildiği halde maddi menfaatlerini düşünerek haklarında şikayetçi olmadığı ve olayları kamufle etmeye çalıştığı iddia edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz