26 Haziran 2014 tarihinde Trabzon’un Sürmene ilçesinde Köksal kök ve Mehmet Kaplan isimli iki iş adamının kaybolması üzerine başlatılan çalışmalar sonuç vermemesi üzerine Trabzon Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’nde kurulan özel ekip araştırmalara başladığında gizli bir tanığa ulaştı. Ulaşılan gizli tanık E.A. adındaki bir kişinin 2 iş adamını öldürdükten sonra bir çukura gömdüğünü iddia etmesi üzerine ekipler Maçka’da ormanlık alanda kazıya başlarken gizli tanığın söylediği E.A. adındaki kişinin yakalanması için çalışmalara başladılar.

Kayıp iş adamlarından Mehmet Kaplan’ın kızı Elif Kaplan Cumhurbaşkanı’na bir mektup yazarak yardım talebinde bulunduğu öğrenilirken “Babasını 6 yıldır çok özlediğini, kaybolduğu günden beri hiç büyüyemediğini hala babasının ceketinin cebine çikolata koyup geldiğini hatırladığını, bu süre içinde ablasının evlendiğini” yazdı.

Mektubun devamında ise “ Senin ilk çocuğun bembeyaz gelinlikler içinde kırmızı kuşağını takarak evlendi. Sen bir kız çocuğunun sahip olabileceği en iyi babasın. Benim babam bizi bırakıp hiçbir yere gitmez. Senin kaybolduğun gün üstümü kirletmiştim. Annem “Babana o elbisenin halini göstereceğim” deyince o elbisemi kendim yıkayarak giydim. 6 yıldır o elbisemi bir daha giymedim. 6 yıldır baba kelimesi ağzımdan çıkmadı. Cumhurbaşkanım sizden tek bir ricam var benim sesimi duyun ve babamın bulunması için yardımda bulunun” yazdığı öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz