Van’ın Tuşba ilçesinde meydana gelen olayda Kolcu ailesinin 4 çocuğundan biri olan Ruken Kolcu  Beyüzümü Mahallesi’nde bulunan evlerinin önünde sabah saatlerinde oynarken bir anda kayboldu. Aile kızlarını arayıp bulamayınca durumu polis ekiplerine bildirdi.

Ruken Kolcu’nun arama bulma çalışmaları devam ederken öğlen saatlerinde ise evlerinin yaklaşık 500 metre ilerisinde kız çocuğunun köpeklerin saldırısı sonucu öldüğü haberi geldi. Haberin alınması üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edilirken sağlık ekipleri tarafından yapılan inceleme sonrası ölenin Ruken Kolcu olduğu belirlendi. Çocuğun cansız bedeni cenaze aracıyla morga kaldırıldı.

Minik çocuğun bulunduğu haberini aileye haber veren Eralmaç “Bir yakınım beni arayarak mezbahanın orada bir çocuk cesedinin bulunduğunu söylemesi üzerine durumu polis ekiplerine bildirdim. Polislerle birlikte giderek küçük çocuğun cenazesini aldık. Ailesi sabahtan beri çocuklarını arayıp bulamıyordu. Minik çocuk mezbaha civarında bir köpeğin saldırısına uğrayarak hayatnı kaybetmiş” dedi.

Mahallede birçok başıboş köpeğin olduğunu söyleyen mahalle muhtarı geçtiğimiz günlerde de mahallemizde bir kadın köpeklerin saldırısına uğrayınca belediyeye bu konuda müracaat ederek çözüm bulmalarını istedik dedi.

Aynı mahallede oturanlar da köpeklerden çok rahatsız olduklarını belirterek, sokağa çıkamadıklarını ve bu konuda yetkililerin konuya el atmasını ve başka acılar yaşanmaması için acil önlemler alınmasını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz