Sakarya’nın Kocaali ilçesinde meydana gelen olayda aralarında biri avukat üç şahsın Muğla WEB Tapu’dan sıra alarak gayrimenkul devir işlemi başlattıkları esnada evrakları inceleyen Sakarya Kocaali İlçe Tapu Müdürlüğü personeli, gelen evrakların bir kısmından şüphelendi.

Toplam piyasa değeri yaklaşık 500 milyon lira olan Milas’ın Güllük körfezinde büyük bölümü denize sıfır, 16 parselden oluşan parseller için başlatılan işlemler sırasında tapu memuru, satışı yapılmak üzere olan arsa sahibine ulaşarak satıştan haberi olup olmadığını sordu.

Tapu memurunun araması sonucu arsa sahibinin satıştan haberinin olmadığını belirtmesi üzerine tapu çalışanı olayı önce müdürüne daha sonrada Kocaali Savcılığı’na bildirdi. Kocaali Tapu Müdürlüğü’nün yaptığı ihbar üzerine Kocaali Savcılığı’nın Sakarya Kaçakçılık ve Organize Suçlar Büro Amirliği’ne durumu aktarması ile Sakarya merkezinden bir sivil ekip Kocaali’ye geldi.

Tapuların çıkmasını bekleyen avukat ve diğer iki kişiye tapu personeline şahısları oyalamak için  “Evraklar onay aşamasında” diyerek bekletilmesi iletildi. Kocaali Tapu Müdürlüğü’me gelen KOM Şube ekipleri sahte evraklarla satışı yapmak isteyen şahısları imza aşamasında suç üstü yaparak yakaladı. KOM tarafından yapılan açıklamada Muğla’da bir iş adamına ait olduğu düşünülen taşınmazların arasında villalar, deniz kıyısında binlerce metrekare araziler ve şehir merkezinde arsalar olmak üzere 16 ayrı taşınmazın bulunduğu açıklandı.

Gözaltına alınan şahısların yapılan sorgularında başka bir ilde tapu müdürlüğünde çalışan bir şahsında gözaltına alındığı öğrenilirken gözaltına alınan 3 kişi  Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülerek burada haklarında yasal işlemler yapılırken bu şahısların sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz