Sivas’ın Yüceyurt Mahallesi’nde 30 Temmuz 2020’de meydana gelen olayda Gülbeyaz Genç ile Dursun Denli telefonda bir süre duygusal ilişki yaşadı.

İlerleyen zamanlarda Gülbeyaz Genç telefonda aşk yaşadığı Dursun Denli’den ayrılmak istediğinde genç kadının ailesini öldürmekle tehdit etti. Dursun Denli’nin tehditleri üzerine  Gülbeyaz Genç, Dursun Denli hakkında şikayetçi oldu. Ayrıldığı sevgilisinin kendisinden şikayetçi olduğunu öğrenen Denli, iddiaya göre konuşmak amacıyla Gülbeyaz Genç’in ailesinin yaşadığı eve geldi. Kanbur ailesi ile Dursun Denli arasında başlatan konuşma kısa sürede ile kavgaya dönüşmesi üzerine Dursun Denli tabanca ile evde bulunan Turgut Kandur, eşi Döndü Kandur, oğlu Can Serkan Kandur ile hamile olduğu öğrenilen gelinleri Beyza Kandur’a ateş açtı.

Dursun Denli’nin silahla ateş açmasına evde bulunanlar bıçakla karşılık vermeye çalıştı. Dursun Denli’nin tabancasından çıkan kurşunlara hedef olan Turgut, Beyza ve Can Serkan Kandur olay yerinde hayatını kaybederken, Döndü Kandur ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

İşlediği cinayetler sonrasında olay yerinden kaçan Denli polis ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu merkeze bağlı Yakupoğlan köyünde yaralı halde yakalandı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavisi yapıldıktan sonra Dursun Denli alınan ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

İşlediği cinayetler sonrasında bugün ilk duruşması 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Mahkemede cinayete kurban giden Turgut, Döndü, Can Serkan ve Beyza Kandur’un yakınları ile taraf avukatları da salonda hazır bulundu. Sanık Dursun Denli savunmasında, “Yaşananlardan dolayı pişmanım. Olay günü Gülbeyaz Kandur’un evine kimseyi öldürmek için gitmedim. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum” dedi. 

Sanık avukatı ise mütalaaya karşı savunma yapmak üzere süre talep etti. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 13 Nisan’a erteledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz