Sürücü Ömer Yağcı  8 Temmuz 2018′ tarihinde kendisine ait aracı ile İzmit yönüne doğru seyrederken hatalı sollama yapması üzerine karşı yönde seyreden sürücü Ali Doğru sevk ve idaresindeki otomobil ile kafa kafaya çarpıştı.

Çarpışmanın etkisiyle iki araçta savrulurken araçlar yol üzerinde seyreden Eray Erecik ve Hasan Gıdık sevk ve idaresindeki araçlara da çarptılar.

Sürücü Ali Doğru’nun sevk ve idaresindeki otomobilde bulunan Erkan Doğru, Remziye Doğru ve Erkan Doğru’nun 2 yaşındaki oğlu Ertuğrul Hamza Doğru kaza yerinde hayatlarını kaybederken kazaya karışan araçlarda bulunan 13 kişi yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yaralılara olay yerinde yapılan müdahalenin ardından hastanelere kaldırıldılar.

Yaşanan ölümlü ve yaralanma kaza sonrasında sürücü Ömer Yağcı yapılan kan testinde 2.70 promil alkollü çıkarken yapılan işlemlerin ardından Ömer Yağcı çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yargılanmasına başlanan Ömer Yağcı’nın bugünkü duruşmasında kaza hakkında tüm delil ve ifadeleri inceleyen mahkeme heyeti kararını açıkladı.

Mahkeme heyeti bilir kişi raporlarında kazaya 4 aracın karıştığını, kaza sonrasında 3 kişinin hayatını kaybettiğini, 13 kişinin yaralandığı kazada Ömer Yağcı yüzde yüz kusurlu bulundu.

Mahkeme heyeti karar duruşmasında tutuklu sanık Ömer Yağcı’yı ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 54 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz