E.B.K. adlı bir kişi yanında annesiyle birlikte Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı turistik Küçükköy Mahallesi’nde bulunan 5 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’ne giderek burada annesine zatürre aşısı yapılmasını istedi. Aile Sağlık Merkezindeki görevli hemşireler E.B.K. adlı kişiye sağlık merkezinde aşı depolama kapasitelerinin düşük olmasından dolayı sadece 100 adet aşı bulundurabildiklerini ve bu aşıların arasında zatürre aşısı bulunmadığını ve zatürre aşısını listeye ekleyeceklerini söyledi.

Hemşirelerin verdiği cevap sonrası E.B.K annesi ile birlikte sağlık merkezinden çıktıktan kısa bir süre sonra tekrar sağlık merkezine geri dönerek görevli hemşirelerden Hande Ç.’nin kafasına yumruk atıp, kafasını masaya vurdu. Diğer sağlık merkezindeki görevli hemşire Ayşe B.’nin saçlarından tutup yerde sürüklerken meslektaşlarına yapılan saldırıyı engellemek için gelen hemşire Ayşe S.’nin de koluna vurdu.

Sağlık merkezinde bir hastası için bulunan Abdullah S. adlı bir vatandaş E.B.K.’yı hemşirelerden kurtarmak isterken E.B.K. üstünde bulundurduğu bıçağıyla, Abdullah S.’yi de bacağından bıçakladı.

Vatandaşların ve sağlık merkezi çalışanlarının ihbarı üzerine olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi. Bıçaklı saldırı sonrası ilk müdahalesi sağlık merkezinde yapılan Abdullah S. ardından Ayvalık Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polis ve jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan E.B.K. hakkında 3 hemşirenin ve bıçaklı saldırıya uğrayan Abdullah S.’nin şikayetçi olduğu öğrenilirken jandarma karakolunda işlemleri tamamlanan E.B.K. adliyeye sevk edildi. E.BK. çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken darp edilen 3 hemşire işe gitmeye korktuklarını açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz