İzmir’in Konak ilçesi Yenişehir Mahallesi 1241 sokakta meydana gelen olayda geçtiğimiz günlerde aralarında doğan husumet yüzünden birbirleriyle kavga eden B.A. ile Alp Can Gülçiçek sokak üzerinede karşılaştılar. Sokak üzerinde karşılaşan ikili yine kendi aralarında tartışmaya başladılar ve bu tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavga esnasında B.A. üzerinde bulundurduğu bıçağını çıkarak Alp Can Gülçiçek’i ardı ardına bıçakladı. Alp Can Gülçiçek vücudunun 4 farklı bölgesine aldığı bıçak darbeleri sonrasında kanlar içinde yere yığılırken B.A. ise olay yerinden hızlıca kaçtı.

Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, olay yerine gelen sağlık ekipleri Alp can Gülçiçek’e ilk müdahaleyi olay yerinde yaptıktan sonra ambulansla İzmir Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Burada doktorların ilk müdahalesinin ardından hayati tehlikesi bulunan Gülçiçek, Yoğun Bakım Ünitesine alındı. Gülçiçek’in bıçaklanarak ağır yaralandığını duyan yakınları hastaneye akın etti.

Olay sonrası polis ekipleri başlattıkları soruşturma kapsamında Alp Can Gülçiçek’i 4 yerinden bıçaklayarak ağır yaralayan B.A. adındaki çocuğu kısa sürede yakalayarak gözaltına aldılar ve Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürdüler. Burada B.A.’nın verdiği ilk ifadesinde “ Aramızda eskiden bir sebepten dolayı husumet vardır. Akşam karşılaştığımızda tartışmaya başladık. Daha sonra bana küfredip saldırınca bende üzerimdeki bıçakla kendisine birkaç kez vurdum. Amacım Alp can Gülçiçek’i öldürmek değildi” dediği öğrenilirken olayla ilgili çalışmanın devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz