Polis ekipleri rutin kontrol görevlerini Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Sakıp Sabancı Bulvarı üzerinde yaparken durdurdukları bir araçta bulunan iki kadının yapılan kontroller esnasında sokağa çıkma kuralını ihlal ettiğini tespit ederek araç içindeki kadınlara cezai işlem uygulamak için araçlarından indirdi.

Araç içerisinden indirilen kadınlardan Hilal Bayko kendisini sosyal medya fenomeni olduğunu iddia ederek söyledikleri adeta pes dedirtecek cinsten oldu. Bayko polis ekiplerine pandemi döneminde bu ana kadar 15. kez ceza yediklerini ve hiçbir cezayı ödemeyeceklerini belirterek pişman olmadığını söyledi.

Denetleme esnasında görevli olan gazetecilere açıklamada bulunan Bayko “Sizlerin sayesinde daha da meşhur olayım. Evde sıkıldım ve dışarı çıktım. Bundan dolayı pişman değilim. Yasaklara karşı olmak için bunu yaptım. Çıkıp hem hava alayım hem ceza yiyeyim. Param çok ve böyle savurmak istedim. Bu cezaların hiçbirini ödemeyeceğim. Tüm mal varlığım kardeşimin üzerinde. Bugüne kadar 15 ceza yedim ve hiçbirini ödemedim, ödemeyeceğim de. Ben sosyal medyada marka olan bir insanım. Dışarı çıkacak mıyım? Yine çıkacağım, yine çıkacağım” diye konuştu.

Hilal Bayko’nun aksine araçta olan diğer kadın Günal Kansova ise pişman olduğunu söyleyerek, “Vallahi pişman oldum. Benim şansıma peş peşe geldi. Daha önce de altın kaybettim, bugün de ceza yedim. Allah sonumu hayır etsin” şeklinde konuştu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz