13 Aralık 2006 tarihinde Ankara’nın Haymana ilçesinde yaşayan ve o dönem 14 yaşında olan Mehduh Korkmaz, kayboldu.

Memduh Korkmaz’ın kaybolmasının ardından ailesi ve yakınları, ilçenin birçok noktasında ve şehir dışında Korkmaz’ı aramalarına rağmen bulamadılar. Haymana ilçesinde İ.G. adlı bir kişi alkol aldığı arkadaşları ile sohbet ederken Mehduh Korkmaz’ı eski arkadaşları Korkmaz’ı M.Y. ile boğarak öldürdüklerini ve Yılan Eseri Tepesi yakınlarındaki eski su kuyusuna attıklarını söyledi.

Alkol alınan ortamda bulunan Mehduh Korkmaz’ın eniştesi Şenol Öztürk savcılığa giderek İ.G. hakkında suç duyurusunda bulundu.

İ.G. adlı şahsın alkol alınan ortamda söylediği yerde savcılık talimatıyla yapılan aramada kuyuda kafatası ve insan kemikleri bulundu. Bulunan kemik parçaları Adli tıp Kurumu’na gönderilirken soruşturma kapsamında gözaltına alınan M.Y., çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, İ.G.’nin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Mehduh Korkmaz’ın eniştesi “Yeğenimiz kaybolduğunda o dönem kimse bulunması için çaba göstermemişti. Yıllar sonra alkol alınan bir ortamda katillerden birinin ‘Memduh Korkmaz’ı burada öldürdüm daha sonra da kuyuya attım, üzerini de taşla örttüm’ demesi üzerine bunları duyan birisi vicdan azabı çekerek Mehduh’un eniştesi Şenol’a her şeyi anlatmış. O da köye benim yanıma geldi. Yapılacak en mantıklı şeyin savcıya gitmek olduğunu belirttim. O da oraya gitti ve şikayetçi oldu. Onlar da gerekeni yaptı ve olay açığa çıktı.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz