21 Aralık 2012 günü Konya’nın Akşehir ilçesinde meydana gelen olayda Kayhan Çiftçi ile Pakize Çiftçi’nin 3 çocuğundan biri olan 13 yaşındaki Hatice, kurs için gittiği etüt merkezinden çıktıktan sonra kayboldu.

Kızlarının kaybolması üzerine aile, polise kayıp başvurusunda bulundu. Polis ekipleri tarafından yapılan araştırmalar kapsamında incelen MOBESE kayıtlarında en son tek başına görülen küçük kızın, yürürken kaçırıldığı ortaya çıktı.

Kaçırılmasının ardından 4 gün sonra Hatice Çiftçi,kent merkezine 8 kilometre mesafedeki meyve bahçesinde öldürülmüş halde bulundu. Hatice Çiftçi’’nin iple boğulduğu belirlenirken yapılan otopsisinin ardından toprağa verildi.

Hatice Çiftçi’nin tırnak araları ile boğulduğu ipte bulunan doku örneklerini Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile alınarak inceleme başlatılırken ailesi dahil olmak üzere yaklaşık 600 kişiden DNA testi için kan örneği alınmasına rağmen bir sonuç alınamamasını ardından küçük kızın cep telefonundaki görüşmeleri tek tek incelenirken sosyal medyadaki hesapları ve mailleri inceleme altına alınmasına rağmen katil zanlısının izine rastlanamadı.

19 Eylül günü İzmir’de, bir olaya karışan Veli Koçer’den alınan kan örnekleri 8 yıl önce öldürülen Hatice Çiftçi’nin tırnakları ile boğulduğu ipten alınan doku ve sperm örnekleriyle uyuştu.

Veli Koçer emniyette verdiği ifadesinde genç kızı arabasına aldığını ve aracında genç kıza zorla içki içirdikten sonra cinsel istismarda bulunduğunu ve küçük kızın ağlaması üzerine küçük kızın çantasının ipiyle boğduğunu itiraf etti

Emniyetteki itirafının ardından Koçer sevk edildiği adliyede, mahkemece tutuklanırken 2007 yılında da Antalya’da 17 yaşındaki genç bir kıza cinsel saldırıda bulunduktan sonra İzmir’e kaçtığı ve daha sonra Akşehir’e gelip, sanayide işçi olarak çalışmaya başladığı belirlendi.

Hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan Akşehir Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken hakkında ‘’çocuğu kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan da 16 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması istendi.

İddianame Akşehir Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İlk kez hakim karşısına çıkan Koçer, duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile katıldı. Koçer, savunmasını yazılı olarak vermek istediğini belirtti. Mahkeme heyeti, duruşmayı 30 Ekim tarihine erteledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz