Denizli’de yaşayan Ekatarina Efimova ve Bekir A. aralarında  yaşanan ciddi geçimsizlik nedeni ile 2018 yılında boşanmaya karar verdiler. Çiftin boşanma süreci devam ederken Ekatarina Efimova iki çocuğunu alarak Antalya’ya yerleşti.

Antalya’ya yerleşen Efimova’nın çocukları 28 Kasım 2018 günü ortadan kayboldu. Anne Efimova polise giderek çocukları hakkında kayıp başvurusunda bulundu. Anne Efimova ülkesi olan Rusya’ya geri döndü. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri kayıp çocuklarla ilgili 2 ay önce bir çalışma başlattı.

Jandarma ekipleri Efimova’nın baoşanma aşamasında olduğu eşi Bekir A.’yı teknik ve fiziki takibe aldı. Takip sonunda Bekir A.’nın Denizli’nin Pamukkale ilçesi Karahaytıt Mahallesi’nde bir eve baskın düzenledi. Baskın sonrasında evde Suriyeli Faysal Muhammed ve eşi Senal Muhamed’in yaşadıkları evde 13 aydır kayıp olan Efimova’nın çocukları Liona ve Edgar’ı buldular.


Jandarmanın düzenlediği operasyon kapsamında Faysal ve Senal Muhammed ile yaşadığı evde yakalanan çocukların babası Bekir A. gözaltına alındı. Gözaltına alınan Bekir A.’nın 13 ay önce çocuklarını Antalya’dan kaçırdıktan sonra Denizli’ye getirdiği ve para karşılığı anlaştığı Suriyeli bir ailenin evinde çocukları sakladığı ortaya çıktı. Bekir A.’nın daha önce de jandarma tarafından gözaltına alındığı, ifadesinde çocuklarının nerede olduğunu bilmediğini ve kendisinin de bir yıldır çocuklarını aradığını söylediği öğrenildi.

Bulunan çocuklar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz