Umre haccından dönen öksürük ve yüksek ateş şikayeti olan yaşlı bir hastayı Amasya 112 Acil Servis ekibi hastaneye götürdü. Bu kişiyi hastaneye götüren 112 Acil Servis ekibinden bir kişide kısa bir süre sonra yüksek ateş ve öksürük belirtileri baş göstermesinin ardından hastaneye giden 112 Acil Servis personeline doktorlar covid-19 testi yaptı. Test sonrası doktorlar tarafından evde kendisini izole etmesi gerektiğini söyleyerek, Acil Servis personeli evine yolladı.

112 Acil Servis Başhekimi N.T., iddialara göre testi pozitif çıkan personele izin vermeyerek 2 gün daha çalıştırdı. Bir kişide covid-19 testinin pozitif çıkması sonucu Acil Servis ekibinde bulunan 3 kişi de evlerinde karantinaya alındılar.

Olay hakkında basın açıklamasında bulunan Türk Sağlık-Sen Amasya İl Başkanı Şemsetin Dümen, kendisine olayı testi pozitif çıkan 112 personelinin anlattığını ifade ederek şunları söyledi:”112 Acil Servis ekibi umreden gelen pozitif bir kişiyi hastaneye götürdükten bir iki gün sonra kendisinde öksürük ve yüksek ateş şikayeti meydana gelince hastaneye giderek kendisine covid-19 testi yaptırıyor. Testi yapan doktorlar da personele evde kendisini izole etmesini söylemesi üzerine durumu kurumuna bildiriyor. Durum kendisine intikal eden 112 Acil Servis Başhekimi N.T., bu arkadaşımıza ‘her öksürene izin mi vereceğiz’ diyerek, izin veya rapor alıp izole olmasına müsaade etmiyor ve personeline izin vermeyerek test sonucu gelene kadar bu sağlık personelini çalıştırmaya devam ediyor. 112 personelinin sonuçları pozitif çıkınca da kendisi ile birlikte çalışan 2 personel de karantinaya alınıyor. Görev yaptıkları Acil Serviste 21 personel var. Bu ekipteki 3 arkadaşımız büyük ihtimalle kendileri ile birlikte görev yaptıkları herkesle temasta bulunmuşlardır ve bu arkadaşlar da bir çok sağlık vakasına gitmişlerdir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz